קצת עלינו

אודות עמותת ליב"ה

שיטת '5 דקות ביום' פועלת תחת עמותת ליב"ה – לחנך ילדים בדרך המלך. עמותה זה נפתחה בשנת תשע"ו במטרה לקדם פרוייקטים חינוכיים בתחום לימודי, רגשי והתנהגותי.

העמותה מפעילה בהצלחה קורסי הנחיית הורים ליצירת משמעת בריאה, וכן תכנית ליווי להורים להקניית קריאה לילדים מתקשים. התכנית פועלת בהצלחה למעלה מעשור, והביאה להצלחה מאות ילדים ונערים.

המומחים

נתניאל זיס – מומחה בהקניית קריאה לילדים מתקשים. בעל נסיון של 20 שנה, בקידום ושיפור קריאה אצל מאות נערים וילדים  עם לקויות למידה ברמות קושי שונות. מייסד שיטת '5 דקות ביום' המובילה ליכולת קריאה עצמאית ושוטפת.

חנה זיס – מורת שילוב. עוסקת בהוראה כ- 20 שנה. בעלת תואר ראשון ונסיון בהוראה מותאמת ובלמידה דיפרנציאלית.

ליבת הקריאה, אודות שיטת 5 דקות ביום

החלום שלכם, המשימה שלנו

זו לא קלישאה, אנחנו מאמינים בעבודה קשה ויסודית, ביחד עם הילד צעד אחרי צעד ויד ביד, להדליק לילד את הניצוץ בעינייםו להביא אותו מכאב ותסכול להצלחה ושגשוג. לעיתים, עבודה יסודית דורשת זמן, ולכן אנו מבקשים תמיד סבלנות מההורים שלנו מפני שעוד קצת השקעה מניבה תוצאות נהדרות בסוף התהליך.

איך הכל התחיל

ב16 שנים האחרונות, זכיתי ללמד תלמידים מכל שכבות הגיל; גיל הרך, גילאי יסודי ותלמידים מתבגרים. כמו בכל כיתה, הכיתה נחלקת לשתי קבוצות. יש את התלמידים החזקים יותר, שההשגים הלימודיים שלהם גבוהים ויש את התלמידים החלשים יותר, שההשגים שלהם די חלשים.

לתדהמתי הרבה מצאתי מכנה משותף בין התלמידים החלשים בכל שכבות הגיל. חלקם הגדול, ממש לא יודעים לקרוא. וגם אלו שכן יודעים לקרוא, מצליחים בקושי רב

נדהמתי לא פחות למצוא תלמידים בגילאי 14-21 שיש להם קושי גדול בקריאה נכונה. אני מדגיש 'קריאה נכונה'. כלומר, הם קראו, אבל עם הרבה טעויות. אפשר לומר שזה ממש זעזע אותי. תלמידים כאלו טובים ופשוט לא יודעים לקרוא. איך דבר כזה קורה? ומה הפלא שחלק גדול מהתלמידים נושרים מהמסגרות?

עשיתי תרגיל פשוט של אחד ועוד אחד והבנתי. הבנתי, שכל זה קורה, כי כשהם היו בגיל 5,6,7 לא היה מי שידאג לכך שהם יידעו לקרוא.

החלטתי לשנס מותניים ולהיכנס לענין עם כל הכח. למדתי רבות, התייעצתי, והכי חשוב עבדתי עם אלפי ילדים (16 שנים!). קבלתי ילדים כבויים, ילדים שחוו המון כשלונות ולאחר תהליך, ראיתי בעיניים שלהם את הניצוץ, את האושר שאי אפשר לתאר אותו במילים. גיליתי אוצר של ממש בכל ילד מתקשה.

הבנתי, שאני חייב להגיע למה שיותר ילדים כדי להדליק בעיניים שלהם את הניצוץ!

התהליך איטי אבל בטוח, בהשקעה של כמה דקות ביום ואני מבטיח לכם תוצאות. זה פשוט וקל!  אז למה לחכות כל כך הרבה זמן, או לשלם כל כך יקר? הרי בכל מקרה כולם מבקשים שתהיו שותפים ותתרגלו איתו גם בבית! ככה עזרתי למאות ילדים לקרוא בצורה מדויקת ונכונה. וזה שלהם לתמיד. אין שיבושים וטעויות כי התקדמנו בדרך ארוכה אבל קצרה.

בואו לפגוש אותנו

הפנים מאחורי ההצלחה של ילדכם

נתניאל זיס

מומחה בהקניית הקריאה לילדים מתקשים, נסיון של מאות רבות של ילדים ב-20 השנים האחרונות

חנה זיס

עוסקת בחינוך קרוב ל-20 שנה, עם נסיון כמורת שילוב מול מאות ילדים

החזון שלנו

להדליק לילד את הניצוץ בעיניים ולהביא אותו מכאב ותסכול להצלחה ושגשוג

לעשות את ההורים למנהיגים כי אין תחליף לעוצמה ההורית

רוצים שילדכם יקרא כמו הטובים בכיתה?

אנחנו יכולים לעשות זאת ביחד