הפרעות קשב וקריאה

שיטת 5 דקות ביום לילדים/מבוגרים עם הפרעות קשב וריכוז – ADD, ADHD

שיטת 5 דקות ביום מתאימה במיוחד לילדים או מבוגרים בעלי הפרעות קשב וריכוז -
ADD, ADHD

ליבת הקריאה, ללמוד לקרוא חמש דקות ביום ולהתגבר על הפרעת קשב וריכוז

במהלך עבודתנו, נתקלנו בהורים רבים שהביעו את תסכולם: "אני לומד עם הילד בכל זמן פנוי. יושב ויושב איתו, אבל מגלה שהילד פשוט לא מצליח להתרכז וזה מוציא אותי מדעתי."

אנו תמיד מסבירים, שאם לילד יש הפרעות קשב וריכוז, כמעט ואין סיכוי שיצליח להתרכז בלימוד באופן רציף יותר מכמה דקות – זה לצערנו, טיבעה של הפרעת קשב וריכוז. כאשר במהלך לימוד קריאה, נדרש מהילד או ממבוגר, להיות מרוכז למשך זמן ממושך, הוא לא יוכל ללמוד קריאה חצי שעה ואף לא עשרים דקות, כי אין לו את היכולת להתרכז במשך זמן ממושך.

ישנו כלל חשוב בהקניית קריאה: הילד או מבוגר, צריך לרצות ללמוד. ככל שהרצון יגבר, כך תגבר איכות הלמידה. אך הרצון מוכרח להיות מותאם ליכולות הלמידה שלו או המילים אחרות, למגבלת הריכוז.

מגבלת הריכוז:

ילד בעל הפרעת קשב וריכוז, ADD, ADHD לא מסוגל לשבת ולהתרכז למשך זמן ממושך. אפילו אם ננסה ללחוץ עליו ואף נבטיח לו הרים של הפתעות, ירצה וינסה אך לאחר זמן מה, המוטיבציה שלו תרד כי הוא אינו יכול, ואז יתחיל לחוות תחושת כשלון. הגרוע מכל, הוא פיתוח שנאה ודחיה מכל נושא לימודי, ובוודאי שגם מלימוד הקריאה ואז כל טקסט או מטלה לימודית אחרת שידרש לבצע, ינסה להתחמק, ולעיתים, עד כדי אובססיביות. כל זאת משום שלא נוצרה התאמה נכונה בין הרצון של הילד ללמוד לבן יכולות הלמידה שלו, המוגבלות ע"י הפרעת הקשב. 

בדיוק בשביל ילדים כאלה יסדנו את שיטת 5 דקות ביום:

החידוש בשיטת "5 דקות" הוא שהילד נדרש ללימוד יומיומי בן 5 דקות בלבד ביום! הלימוד הוא מובנה אך חווייתי, ומניסיוננו, הלומדים מפתחים ציפייה ללימוד זה, הנתפס כמוצלח ומהנה. את התוצאות רואים כבר מהשבוע הראשון.

ואז, במקום שאתם תבקשו מן הילד ללמוד, הילד יפנה אליכם, ממש כך. אין זאת הגזמה! בדיוק משום שהתכנית מותאמת לגמרי לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז, הילד יודע שהוא מתבקש ללמוד מספר דקות ולא יותר והלימוד לא מלחיץ אותו. היות והוא מצליח לעמוד בדרישות, הילד מרגיש שהוא מתקדם ויותר מכך, הילד מרגיש שהוא מצליח! ברגע שהוא חווה את חויית הצלחה, שהוא משווע לה, "קנינו אותו" והמוטיבציה שלו עולה באופן משמעותי.

השורה התחתונה:

תכנית 5 דקות ביום בשיטת זיס מותאמת לילדים ומובגרים עם הפרעות קשב וריכוז, ADD, ADHD באופן חד משמעי!

ילדים ואף מבוגרים, המגיעים אלינו ומבינים שהם צריכים ללמוד רק 5 דקות ביום, נושמים לרווחה ואנו רואים הניצוץ נדלק בעיניהם. מבחינתם, 5 דקות זו דרישה אפשרית בהחלט. 

מבחינתנו, מציאות המשלבת בין הפרעת קשב, ADD, ADHD ושיטת 5 דקות ביום, מובילה להצלחה. 

דילוג לתוכן