מהפך בהוראה מתקנת

הוראה מתקנת, מורות שילוב, מורים פרטיים ועוד.

מדוע השיטות הקיימות לא מביאות להישגים משמעותיים?

ילד המתקשה ללמוד – מתקשה להתרכז בקריאה לאורך זמן בשיטות ההוראה הקיימות!

ממחקרים ומהממצאים בשטח עולה, כי ילד שמתקשה בקריאה, בד"כ גם מתקשה לשבת ולהתרכז יותר מכמה דקות ספורות. הקריאה נתפסת כמטלה משעממת ומתסכלת, והילד ינסה להימנע ממנה בכל דרך ויעדיף מטלות קצרות, פרטניות וממוקדות.

במיוחד, כאשר יש לילד הפרעות קשב וריכוז – adhd, הוא לא מסוגל לשבת ולהתרכז למשך זמן ממושך. אם ננסה ללחוץ עליו ואף נבטיח לו הרים של הפתעות, אולי בהתחלה הוא יתרגש, אך לאחר זמן מה, המוטיבציה שלו תרד, הוא יתחיל לחוות כשלונות והגרוע מכל, הוא יפתח שנאה ודחיה מכל נושא לימודי, בוודאי שגם מלימוד הקריאה. כל טקסט שהוא יראה, ינסה לברוח ממנו, עד כדי אובססיביות. זאת משום, שלא יצרנו התאמה נכונה בין הרצון של הילד ליכולות הלמידה שלו. 

ליבת הקריאה, מהפך: ללא הוראה מתקנת ומורה פרטי

לצורך זה לא ניתן כיום מענה בתוכניות הנהוגות לטיפול בקריאה

שיטות ההוראה הקיימות לשיפור הקריאה לא מתייחסות לפער: מורות השילוב בדרך כלל, לומדות עם הילדים במשך 30 דקות ואף יותר, הלימוד אינו פרטני וההתקדמות איטית. הלימוד אינו יומיומי ורצוף, ופעמים רבות התלמיד שוכח את מה שלמד במפגש הקודם!. כך שהתסכול גדל, ההתקדמות מאיטה או נעצרת ומחזירה את התלמיד למעגל האכזבה והתסכול המוכר והמייאש.

לצערנו, סף תסכול נמוך והיעדר מוטיבציה, הם מהגורמים המשפיעים ביותר על תת השגיות.

עבור המתקשים בקריאה - 5 דקות ביום הם משך הזמן האידאלי לקליטת חומר חדש, לעיבודו ולזכירתו ביום שלמחרת!

אבל… אין שיטת לימוד קריאה בנמצא  שבה מורה פרטי (או אפילו הורה) מלמד את הילד 5 דקות, באופן ממוקד, על פי תוכנית התקדמות מקצועית ומובנית בפועל!

לכן פיתחנו את "5 דקות ביום" בשיטת זיס – שיטה ייחודית, שתמיד מצליחה, ומאפשרת לימוד קריאה שוטפת בתוך זמן קצר, מותאמת באופן אישי לכל אחד כדי לאפשר התקדמות עצמאית, עם יעדים מובנים וממוקדים. כל זאת בליווי מומחים, בלי לצאת מהבית, במחיר נוח, והכי חשוב: תוך יצירת חווייה של הצלחה מתמדת!

החידוש בתכנית "5 דקות" הוא… 5 דקות! זה פרק הזמן, שבו ילד נדרש בלימוד בכל יום. זהו לימוד מובנה אך חווייתי; הלומדים מפתחים ציפייה ללימוד, הנתפס כמאפשר הצלחה ומהנה. את התוצאות רואים ומרגישים כבר לאחר מספר ימים.

וכך, במקום שאתם תבקשו מן הילד להשקיע מאמץ, הוא יהיה זה שיבקש זאת מכם! למותר לציין, שהתכנית מותאמת לחלוטין לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז . כאשר ילד יודע, שהוא נדרש ללמוד מספר דקות בלבד, הלימוד מפסיק להיות מטרד או איום ולא מלחיץ אותו. פתאום, הילד גם מרגיש שהוא מתקדם ו-וואו, שהוא מצליח! כאשר ילד חווה הצלחה שהוא משתוקק לה, לא יוותר עליה בקלות – המוטיבציה שלו תהה עצומה.

דילוג לתוכן