תוכנית "5 דקות ביום" בשיטת זיס, פותחה כמענה לצרכי הלומד. היא מספקת מענה יעיל מהיר באמצעות שיטת תרגול קצרה, הנמשכת 5 דקות ביום בלבד, ואת התוצאות רואים כבר מהשבוע הראשון.

התרגול קצר וחווייתי, בלי לצאת מהבית ובמאמץ מינימלי, המונע תסכול.

התוכנית יוצרת חוויית הצלחה משמעותית: מגדילה את אוצר המילים, משפרת מודעות פונולוגית ומסייעת בהכנה לכיתה א', אך רלוונטית מאוד גם לנערים ולמבוגרים.

כמו כן, התוכנית מוזילה באופן משמעותי, את העלויות עבור שיעורים פרטיים ולמידה מתקנת. בכך היא חוסכת להורים ולילדים זמן, כסף ומשאבים נפשיים.

השיטה נגישה וחווייתית, ומושתתת על יסודות איתנים של לימוד קריאה והבנת הנקרא, ומותאמת באופן אישי לשלב ההתפתחות של כל לומד. 

ליבת הקריאה: לעלות על דרך המלך; שיפור אוצר מילים ומודעות פונולוגית

תהליך הלימוד

אבחון ובניית תוכנית אישית בעלות מסובסדת

מגיעים לפגישה ראשונית עם מומחה התוכנית, ביחד עם הילד – למבדק קריאה מקצועי ומעמיק. לאחר המבדק, נבנית תוכנית ליווי לשלושה חודשים בלבד. (משך התוכנית מוגבל בזמן ונקבע בהתאם הקריאה הקריאה: מחודש ועד 6 חודשים לכל היותר)

במקרה של מתבגר או מבוגר: ניתן להגיע לבד ובאופן דיסקרטי.

השיטה נגישה וחווייתית, ומושתתת על יסודות איתנים של לימוד קריאה והבנת הנקרא, ומותאמת באופן אישי לשלב ההתפתחות של כל לומד. 

העקרונות שלנו להצלחה בקריאה

זמני לימוד קצרים

החידוש בתכנית "5 דקות" הוא שהילד נדרש ללימוד יומיומי רק במשך 5 דקות ביום! בתחילה עם הורה ובהמשך – גם באופן עצמאי, לפי יכולתו. הלימוד מובנה אך חווייתי, והלומדים מפתחים ציפייה ללימוד, הנתפס כמוצלח ומהנה, ואת התוצאות רואים כבר מהשבוע הראשון.

לימוד עצמאי מהבית

התרגול קצר וחווייתי בסביבה מוכרת ללא גירויים ומסיחים. המעקב נעשה ע"י השמעת הקלטה בטלפון למומחה המלווה, או בשיחת טלפון בה הוא מקשיב לקריאת הילד ונותן הנחיות להמשך.

דילוג לתוכן